Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłowego Potencjału Obronnego i Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych

W dniu 20 marca 2018 r. w CPS Dialog odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłowego Potencjału Obronnego i Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych, któremu przewodniczył Pan Sebastian Chwałek - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
 
Przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej omówili koncepcję nadzoru MON i funkcjonowania PGZ S.A., działania zmierzające do zapobieżenia likwidacji (wykupu) polskich firm obronnych przez koncerny w ramach Unii Europejskiej. Poinformowano o prowadzonych negocjacjach dotyczących Programów WISŁA i HOMAR i umów offsetowych.
 
Strona społeczna przyjęła ponadto informację na temat PROGRAMU ŚMIGŁOWCOWEGO. Ważnym punktem posiedzenia była także informacja  dotycząca określenia konsekwencji za nieterminowe realizacje umów w zamówieniach wieloletnich dla zakładów PGZ S.A. oraz określenie maksymalnych stawek kar umownych za nieterminową realizację umów.