Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Posiedzenie Zespołu RDS ds. międzynarodowych

W dniu 27 października 2017 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się spotkanie Zespołu Problemowego Rady Dialogu Społecznego ds. międzynarodowych, któremu przewodniczy Bogdan Kubiak, NSZZ „Solidarność”.
Przedmiotem obrad Zespołu była przede wszystkich dyskusja nad przedstawioną przez Komisję Europejską propozycją ustanowienia Europejskiego Filaru Praw Socjalnych. Strony pracowników i pracodawców w Zespole wypracowały wspólne stanowisko dotyczące Filaru.
 
Kolejnym punktem obrad Zespołu była kwestia dalszego postępowania z ekspertyzą „Ocena zgodności polskich regulacji z postanowieniami Zrewidowanej Europejskiej Karty Społecznej”., Następnie, po zaprezentowaniu przez przedstawicielkę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informacji na temat udziału trójstronnej delegacji polskiej w 106 sesji Międzynarodowej Konferencji Pracy, członkowie omawiali różne zagadnienia związane ze współpracą z MOP. (MRPiPS)