Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Posiedzienie zespołu ds. rozwoju dialogu społecznego

  W dniu  13 marca 2017 r. w CPS „Dialog” w Warszawie odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego ds. rozwoju dialogu społecznego RDS.

Tematem spotkania było posumowanie prac nad propozycjami zmian zgłoszonymi do nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego. Członkowie zespołu ustalili, że do Prezydium Rady zostaną przekazane  materiały robocze zawierające uwagi partnerów społecznych oraz Departamentu Dialogu i Partnerstwa Społecznego w MRPiPS do nowelizacji ustawy o RDS, a także propozycje zmian przekazane przez Wojewódzkie Rady Dialogu Społecznego.

O dalszym trybie prac nad zmianami ustawy o Radzie Dialogu Społecznego decyzję podejmie  Prezydium RDS.

W dalszej części posiedzenia Zespół przyjął, opracowany przez grupę ds. europejskiego dialogu społecznego, projekt „Zasad monitorowania i wspierania przez Radę Dialogu Społecznego wdrażania w Polsce efektów europejskiego dialogu społecznego”, który następnie zostanie przekazany do Przewodniczącej RDS.

(Departamet Dialogu i Partnerstwa Społecznego)