Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Posiedzienie zespołu ds. rozwoju dialogu społecznego

W dniu 27 lutego 2017 r. w CPS „Dialog” w Warszawie odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego ds. rozwoju dialogu społecznego RDS. Strona rządowa Zespołu reprezentowana była przez Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego MRPiPS.

Było to kolejne spotkanie z cyklu posiedzeń poświęconych pracom nad nowelizacją ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego. Poszczególne organizacje oraz przedstawiciele resortu pracy odnieśli się do propozycji zmian w ww. ustawie dotyczących m.in. celów i zadań RDS, kryteriów reprezentatywności, procedur i form pracy Rady, wzmocnienia i większej autonomiczności Biura Rady oraz zasad powoływania zespołów branżowych.

Kwestie związane ze zmianami w części ustawy dotyczące Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego będą omawiane na najbliższym posiedzeniu Zespołu w dniu 7 marca br.

(Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego)