W związku z rozpoczęciem stosowania z dniem 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej: Rozporządzenie) informujemy, iż od dnia 25 maja 2018 r. będą Pani/Panu przysługiwały określone poniżej prawa związane z przetwarzaniem przez Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” im. A. Bączkowskiego z siedzibą w Warszawie (dalej: CPS ”Dialog”) Pani/Pana danych osobowych więcej w ten temat w artykule o Przetwarzaniu danych przez Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog"

IPiSS uruchamia XV edycję Programu Doktoranckiego


Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, wysoko ceniona w Polsce placówka naukowo-badawcza w dziedzinie szeroko pojętej problematyki pracy i zatrudnienia, prowadzi również działalność edukacyjną, w tym Program Doktorancki z ekonomii. W IPiSS wypromowano wielu doktorów nauk ekonomicznych. Z przyjemnością informujemy, że Instytut Pracy i Spraw Socjalnych uruchamia w listopadzie br. już XV edycję Programu Doktoranckiego. 

Jego celem jest wykształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie ekonomii, zapoznanie z metodami stosowanymi w pracach badawczych, nabycie umiejętności samodzielnego prowadzenia badań naukowych. Program przygotowuje do napisania pracy doktorskiej i uzyskania stopnia doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii. Absolwenci Programu Doktoranckiego będą mieli możliwość obrony pracy doktorskiej w Instytucie lub na wskazanej przez IPiSS uczelni wyższej. Do uczestnictwa w Programie Doktoranckim zapraszamy zarówno absolwentów kierunków ekonomicznych oraz innych wydziałów uczelni wyższych.
Od tej edycji proponujemy nowe rozwiązania. Dotyczą one wprowadzenia nowoczesnych metod kształcenia, zapewnienia wsparcia dedykowanego opiekuna naukowego oraz możliwości wyboru jednej z dwóch ścieżek edukacyjnych. W ramach pierwszej z nich przewidujemy tradycyjny 3-letni program zajęć (sześć semestrów). Natomiast druga ścieżka pozwala na zrealizowanie programu w okresie 2 lat. Zjazdy odbywają się w piątki po południu i soboty, średnio 1-2 razy w miesiącu. Zajęcia prowadzą specjaliści IPiSS w zakresie ekonomii, polityki społecznej, rynku pracy, zarządzania zasobami ludzkimi, prawa pracy oraz praktycy, którzy dzielą się ze słuchaczami swoim bogatym doświadczeniem. Współpracujemy również z wykładowcami renomowanych warszawskich uczelni wyższych m.in. UW, SGH. Zaakceptowany przez Radę Naukową IPiSS program obejmuje wykłady, zajęcia metodologiczne przygotowujące do napisania pracy doktorskiej (metodyka pracy naukowej oraz metody ilościowe w badaniach naukowych) oraz seminaria doktorskie (w sumie 260 godzin). Serdecznie zapraszamy do udziału w Programie. Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji o naszej ofercie pracownikom Państwa instytucji. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych www.ipiss.com.pl/program-doktorancki.
Na zgłoszenia czekamy do 10 listopada 2016 r. Zgłoszenia przyjmuje i wszystkich informacji udziela sekretarz Programu – p. Agnieszka Smoder, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel.: 22 53 67 512, tel. kom.: 796 848 214.