Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Posiedzenie Zespołu RDS ds. międzynarodowych

W dniu 27 kwietnia 2016 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się spotkanie Zespołu problemowego Rady Dialogu Społecznego ds. międzynarodowych, któremu przewodniczy pan Bogdan Kubiak, NSZZ „Solidarność”.

 

Przedmiotem obrad Zespołu było omówienie kwestii związanych z przygotowaniem udziału delegacji pracodawców i pracowników w 105 sesji Międzynarodowej Konferencji Pracy, która odbędzie się w Genewie w dniach 30 maja – 10 czerwca br. oraz wybór eksperta do opracowania opinii o zgodności polskich regulacji z postanowieniami Zrewidowanej Europejskiej Karty Społecznej. Strona pracowników i strona pracodawców w Zespole przyjęły stanowiska, w których pozytywnie zaopiniowały projekty wniosków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o ratyfikację Poprawek z 2014 r. do Konwencji o pracy na morzu z 2006 r. i Protokołu z 2014 r. do Konwencji MOP nr 29 dotyczącej pracy przymusowej lub obowiązkowej z 1930 r. Zespół omówił też przygotowania do obchodów setnej rocznicy powstania MOP i organizację dialogu krajowego w ramach inicjatywy „Przyszłość pracy”.