Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Inauguracyjne posiedzenie Doraźnego Zespołu ds. projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz projektu ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej

Inauguracyjne posiedzenie, które odbyło się w dniu 25 kwietnia 2016 roku w Centrum Partnerstwa Społecznego prowadził Przewodniczący Zespołu – Jerzy Wielgus (NSZZ „Solidarność”). Uczestniczyli w nim: członkowie zespołu i zaproszeni przez strony eksperci. Strona rządowa reprezentowana była przez Wiesława Jasińskiego – Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów oraz kierownictwo Departamentu Reformy Administracji Skarbowej oraz Departamentu Kontroli Skarbowej w Ministerstwie Finansów.
 
Zgodnie z Uchwałą 12 Rady Dialogu Społecznego z dnia 7 kwietnia 2016 r. głównym zadaniem Zespołu jest podjęcie prac nad wspólną opinią RDS do projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz projektu ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej, lub wspólnej opinii strony pracowników i pracodawców Rady do wymienionych projektów ustaw.
Zespół niezwłoczne podejmie prace, gdy Ministerstwo Finansów przedstawi powyższe projekty ustaw, których głównym założeniem jest konsolidacja administracji podatkowej, Służby Celnej i pionu Urzędów Kontroli Skarbowej. Partnerzy społeczni podkreślali, że projektowane regulacje muszą zostać poddane poważnej dyskusji.